تعمیرات طرح مبلمان

بخش اعداد با علائم مختلف. تقسیم اعداد با علائم مختلف، قاعده، نمونه ها

درس خلاصه

آموزش و پرورش و دادرسی

معلم لحظه ای سازمانی: سلام نشستن بررسی مشق شب معلم شامل پروژکتور با اسلاید تکالیف است که در آن معیارهای ارزیابی کار معلم کار نیز منعکس می شود: تغییر نوت بوک ها. دانش آموزان توسط پاسخ های معلم بررسی می شوند: معیار ارزیابی: همه چیز تصمیم گرفته شده به درستی پنجم منهای چهار twitties منهای سه در تمام موارد دیگر دو. جدول کار شفاهی با قاعده علائم در معلم هیئت مغناطیسی: تکرار حاکمیت علائم به ضرب توجه به تخته مغناطیسی.

خلاصه درس ریاضیات

موضوع: "تقسیم اعداد با علائم مختلف».

کلاس 6

آموزش: موراراوین و موراوین

تاریخ: 15. 02. 2010

شماره درس: 3

Kurgan 2010.

اهداف درس:

1. آموزش: آموزش اعداد را با علائم مختلف تقسیم کنید.

2. توسعه: توسعه مهارت های تفکر و کار شخصی.

3. آموزش: برای ایجاد یک فرهنگ نامه ریاضی.

تجهیزات:

1. ارائه

2. جدول دیوار "قوانین نشانه ها"

3. کارت برای کار دهان

4. کارت برای کار مستقل

طرح درس:

من. . لحظه سازمانی (1 دقیقه)

دوم . چک کردن تکالیف (2 دقیقه)

III . کار دهان (3 دقیقه)

IV . کار مستقل (5 دقیقه)

V. . مطالعه مواد جدید (15 دقیقه)

اب . تثبیت مطالعه (12 دقیقه)

vii . Dacha تکالیف (1 دقیقه)

هشتم . کل درس (1 دقیقه)

در طول کلاس ها:

من. سازماندهی زمان

معلم: سلام، نشستن باز کردن نوت بوک، شماره را بنویسید: 15 فوریه، موضوع درس: "تقسیم اعداد با علائم مختلف"، شغل سرد.

امروزه در درس ما همچنان با اقدامات بالای اعداد با علائم مختلف آشنا می شویم. شما متوجه خواهید شد که شما می توانید تعداد مثبت، بلکه منفی را نیز به اشتراک بگذارید.

دوم چک کردن تکالیف

(یک معلم شامل یک پروژکتور با اسلاید تکالیف است که همچنین معیارهای ارزیابی کار را نشان می دهد)

معلم: تغییر نوت بوک ها. توجه به اسلاید. اتاق ها پرسیدند: 515 (A، B، B، D)، 517 (B، D). صحت اجرای وظیفه را بررسی کنید، پاسخ ها را سپرده کنید. مداد قرمز را در مورد پاسخ قرار دادم، اگر این کار به درستی حل شود و "-"، اگر یک خطا ساخته شود.

(دانش آموزان مسئول پاسخ هستند)

معلم: معیار ارزیابی: همه چیز تصمیم گرفته شده درست است - قرار دادن پنج، یک منهای - چهار، دو یا سه دقیقه - سه، در همه موارد دیگر - دو. در کنار نام نام خانوادگی تأیید شده است. RETRIEND نوت بوک به همسایه.

III کار خوراکی

(جدول با قاعده علائم بر روی تخته مغناطیسی)

معلم: ما حاکمیت نشانه ها را برای ضرب، توجه به تخته مغناطیسی تکرار می کنیم.

علائم مشابه

بر روی +

در -

علائم مختلف

در -

بر روی +

معلم: ما به صورت خوراکی در نظر می گیریم

(معلم کارت را با وظایف افزایش می دهد)

ماشا: 75 × (-1) \u003d -75

معلم: انتخاب علامت را توضیح دهید

ماشا: حاکمیت نشانه ها برای ضرب: "به علاوه برای منهای - معلوم می شود منهای."

والرا: -36 × 2 \u003d -72

معلم: ساشا چقدر کار کرد؟

ساشا: -72.

معلم: چرا معلم منهای؟

ساشا: حاکمیت نشانه ها برای ضرب: "منهای به علاوه - به نظر می رسد منهای."

نینا: 0.9 × (-3) \u003d -2.7

آنتون: -2.1 × (-5) \u003d 10.5

× 5

ژن: × 5 \u003d 1

× (-3)

لیدا: × (-3) \u003d 1

IRA: نامزدی برابر با نول است. غیرممکن است که صفر به اشتراک بگذاریم.

معلم: خوب انجام شده! خوب کار می کند به صورت خوراکی، در حال حاضر ما به طور مستقل بر روی کارت کار می کنیم.

IV کار مستقل

(قبل از درس، معلم کارت ها را با وظایف برای کار مستقل و برگ برای پاسخ ها توزیع می کند)

معلم: آیا یک ورق روی میز خود دارید؟ در گوشه سمت چپ، نام خانوادگی را بنویسید، در وسط تعداد گزینه، تصمیم گیری در هر جهت، وظایف بازنویسی، هر کس ارزیابی دریافت خواهد کرد. حاکمیت علائم را فراموش نکنید.

انتخاب 1

1) - 5 × 6؛

2) - 1 × (-7)؛

3) - 11 × 0؛

4) 0.2 × (-8)؛

5) 12 × (-0.2)؛

6) - 2.5 × 0.4؛

7) 1.2 × (-14)؛

8) -9.8 × (-10)

9) -1 × (-12) × (-0،5)

گزینه 2.

1) 4 × (-7)؛

2) - 1 × 6؛

3) 0 × (-13)؛

4) 0.3 × (-6)؛

5) 11 × (-0.1)؛

6) - 2.4 × 0.2؛

7) 1.2 × (-14)؛

8) -9.8 × (-10)

9) -1 × (-14) × (-0.2)

راه حل 1 گزینه

1) - 5 × 6 \u003d -30

2) - 1 × (-7) \u003d 7

3) - 11 × 0 \u003d 0

4) 0.2 × (-8) \u003d - 1.6

5) 12 × (-0.2) \u003d - 2.4

6) - 2.5 × 0.4 \u003d -1

7) 1.2 × (-14) \u003d - 16.8

8) -9.8 × (-10) \u003d 98

9) -1 × (-12) × (-0،5) \u003d 12 × (-0،5) \u003d - 6

راه حل 2 گزینه

1) 4 × (-7) \u003d - 28

2) - 1 × 6 \u003d -6

3) 0 × (-13) \u003d 0

4) 0.3 × (-6) \u003d 1.8

5) 11 × (-0.1) \u003d - 1.1

6) - 2.4 × 0.2 \u003d -0.48

7) 1.2 × (-14) \u003d - 16.8

8) -9.8 × (-10) \u003d 98

9) -1 × (-14) × (-0.2) \u003d 14 × (-0.2) \u003d - 2.8

پاسخ 1 گزینه

پاسخ ها 2 گزینه

1) -30

2) 7

3) 0

4) -1,6

5) -2,4

6) -1

7) -16,8

8) 98

9) -6

1) -28

2) - 6

3) 0

4) -1,8

5) -1,1

6) - 0,48

7) -16,8

8) 98

9) -2,8

معلم: پایان کار - کارت و جزوات. در هزینه، سه اثر پذیرفته نمی شوند. یک یا دو یا سه یا سه - همه آثار به دست می آیند.

V. مطالعه یک ماده جدید

معلم: به مطالعه یک ماده جدید بروید. شما قبلا می دانید که چگونه تعداد مثبت و منفی را چند برابر کنید، در درس امروز، شما یاد خواهید گرفت که چگونه اعداد را با علائم مختلف تقسیم کنید.

a: B.

من در هیئت مدیره نوشتم، شما در نوت بوک هستید.

در حال حاضر همان عبارت در شکل یک کسری است

معلم: بخش ما جایگزین ضرب شد. رنگ را بنویسید و رنگ را برجسته کنید

معلم: دو نمونه از جایگزینی تقسیم را با ضرب کنید.

(مکث)

معلم: ما نمونه های شما را می خوانیم، لطفا آنتون.

آنتون: \u003d \u003d.

معلم: راست - مثال آنتون را بنویسید، مثال دوم را بخوانید.

آنتون: - \u003d؛

معلم: درست - نوشتن، نمونه های شما را می خواند.

نور: -11: 5 \u003d

معلم: درست است، مثال دوم.

نور: \u003d.

معلم: خوب انجام شد

معلم: در تترادی 5: (-7) بنویسید. چگونه این عبارت را با استفاده از ضرب بنویسید؟

Anya: 5: (-7) \u003d

معلم: درست است. رکورد

5: (-7) = = - = -

توجه داشته باشید که هنگامی که تقسیم به علاوه برای منفی می دهد منهای.

در -

ضبط -3: 8 \u003d \u003d -.

هنگامی که منهای منفی را تقسیم می کند، منفی می شود.

بر روی +

مثال بعدی:

4: (-5) = = =

هنگامی که منهای منفی را برای منهای تقسیم می کند، به نظر می رسد.

در -

(معلم جدول را به جدول نشان می دهد که حاکمیت نشانه ها برای تقسیم)

معلم: به دقت نگاه کنید به جدول و پیدا کردن تفاوت از جدول نشانه های نشانه ها برای ضرب.

Katya: هیچ گونه تفاوت وجود دارد، جداول یکسان هستند.

معلم: درست است. حاکمیت نشانه ها برای تقسیم دقیقا همانند ضرب است.

علائم مشابه

بر روی +

در -

علائم مختلف

در -

بر روی +

معلم: خود را در نوت بوک یک جدول از نشانه ها برای بخش را از بین ببرید، نشانه های رنگ را برجسته کنید، به یاد داشته باشید.

معلم: اعداد و معکوس کار خود را پیدا کنید

- (-8) = = 1

این اعداد در کار یک واحد را ارائه می دهند.

شماره A را در نظر بگیرید

رنگ را انتخاب کنید:

اعداد که یک واحد را به صورت متقابل نامیده می شوند.

معلم: بگذارید نمونه ای از اعداد مشترک را ارائه دهیم. و 2 - موشک؟ بررسی:


ما یک مثال دیگر می نویسیم

معلم: شماره ها را از دست خواهد داد و 3؟

کاتیا: و 3 نفر متقابل نیستند، زیرا محصول آنها -1 است.

معلم: بیا و 3 نمونه از اعداد کامل کمال بنویسید و در یک نوت بوک بنویسید.

(مکث)

معلم: ما نمونه های شما را در زنجیره ای می خوانیم، از آخرین قسمت ردیف سوم شروع می کنیم. Vasya لطفا.

Vasya: و 4.

معلم: چرا؟

Vasya: کار برابر با یک است.

Anya: و -7.

پاشا: و -3.

آنتون: و 3.

معلم: خوب انجام شد کافی. شماره های Mutroofing - شماره یک واحد را ارائه می دهد.

اب . بستن آموخته شده

معلم: به صورت خوراکی در یک زنجیره تصمیم گیری و نظر در شماره 520 - شما باید تقسیم تقسیم را با ضرب کنید و علامت را توضیح دهید، از قسمت اول ردیف اول شروع کنید، لطفا، VOVA، تحت نامه "A".

VOVA: 6: 3 \u003d 6 \u003d 2 پلاس به علاوه به علاوه به علاوه

کاتیا: 63: (-3) \u003d 63 -63 \u003d - 21 به علاوه در هر منهای منفی می دهد.

معلم: نمونه های زیر زیر حروف "G" و "D" با پشت هیئت مدیره پیتر و ماشا را حل می کند، بقیه در نوت بوک ها.

(مکث)

معلم: توجه به هیئت مدیره. بررسی.

پتیا: -23: (-) \u003d -23 \u003d 232 \u003d 46

معلم: انتخاب علامت را توضیح دهید

پتیا: با توجه به قانون: منهای منفی به علاوه به علاوه.

ماشا: -: \u003d - \u003d - \u003d -1.5

معلم: چرا علامت منفی؟

ماشا: منهای منفی به منفی می دهد.

معلم: تصمیم بگیرید # 521. تصمیم گیری با توضیح در هیئت مدیره، آنتون می رود. لطفا آنتون را تحت نامه "a". همه دیگران در دفترچه یادداشت.

آنتون: -: \u003d - \u003d - \u003d - \u003d -2

معلم: من علامت دیگری گرفتم، و شما؟

Katya: علامت درست است، به عنوان طبق قانون: منهای در PLUS می دهد منهای.

معلم: خوب انجام شده، نشستن مثال زیر در قسمت پشتی هیئت مدیره لنا تصمیم می گیرد. ما خودمان کار می کنیم

(مکث)

معلم: لنا، توضیح دهید که چگونه حل شود.

لنا: -: \u003d - \u003d \u003d \u003d \u003d \u003d

معلم: متشکرم، لنا، نشستن تحت حروف "B" و "G" تصمیم خود را به خود اختصاص می دهند، کسی در انتهای تصمیم یک نفر را می پردازد.

(مکث)

معلم: کستیا، لطفا، شما کلمه.

Kostya: -: \u003d - :: 0. غیر ممکن است برای به اشتراک گذاشتن صفر.

1: (-) = -1)= 1 = 3

معلم: کستیا، چرا دقیقا، به علاوه؟

Kostya: منهای منهای منهای به علاوه.

vii . تکالیف Dacha

معلم: صفحه اصلی وظیفه در کنار صفحه 521 (D، E)، 522 (D، E). حاکمیت علائم را فراموش نکنید. تعاریف را یاد بگیرید

هشتم کل درس

معلم: امروز ما آموخته ایم که اعداد را با علائم مختلف تقسیم کنیم، ما حاکمیت علائم را برای ضرب تکرار کردیم، عدالت خود را بررسی کردیم تا تقسیم شود و با اعداد متقابلا هضم شده ملاقات کنیم. Katya، چه اعداد به نام موشک نامیده می شود؟

Katya: دو طرفه به نام چند عدد، به یک واحد.

معلم: متشکرم، Katya. برای کار در درس، ارزیابی ها به دست می آیند:

آنتون - پنج، کاتیا - پنج، چراغ - پنج.

علاوه بر این برآوردها، همه برآوردها را دریافت خواهند کرد کار مستقل، نتایج شما در درس بعدی یاد خواهید گرفت.

پیوست 1

اسلاید S. مشق شب معیار ارزیابی

№515

a) 2 ⋅ (0.2 + 1) \u003d 2 ⋅ 1،2 \u003d 2.4

ب) 0.8 ⋅ (27 - 29) \u003d 0.8 ⋅ (-2) \u003d -1.6

ج) (99.9 - 100.9) ⋅ (-1.7 - 0.3) \u003d -1 ⋅ (-2) \u003d 2

د) (2009-2000) ⋅ (-0.8) ⋅ (2،4 - 5،8) \u003d 9 ⋅ (-0.8) ⋅ (-3.4) \u003d 24.48

№517

معیارهای ارزیابی:

همه چیز درست تصمیم گرفته شده است - قرار دادن پنج،

یک منهای - چهار،

دو یا سه دقیقه - سه

در تمام موارد دیگر - دو.

ضمیمه 2

مشق شب.

№521

e) -: \u003d - \u003d - \u003d - \u003d -15

e) -: (- \u003d - \u003d \u003d \u003d 84

№522

الف): (\u003d: (- \u003d - \u003d - \u003d - \u003d 20

الف) -: (- \u003d -: (- \u003d - :: 0 - شما نمی توانید بر روی صفر تقسیم کنید!

ضمیمه 3.

طراحی هیئت مدیره.

علائم مشابه

بر روی +

در -

علائم مختلف

در -

بر روی +


و همچنین آثار دیگر که ممکن است شما را مورد توجه قرار دهد

52844. یک تصویر از شاخه کریسمس 130.5 کیلوبایت
هدف. آموزش کودکان قرعه کشی، رفع مهارت ها و مهارت ها در فرآیند نقاشی: موقعیت ورق آلبوم و مداد، توانایی استفاده از رنگ، تاسل، مداد رنگی. بهبود توانایی به درستی رنگ انتقال را در شکل شکل، مقادیر، قطعات بر اساس موضوع بهبود دهید.
52845. Distille Curls of Sysibilities Scientiv PID Hour Oshanvna ارتباطات طبیعی درک درس های شکوفه طبیعت 134.5 کیلوبایت
poskuvannya іnteractive technologisticіyi visuuє خواننده Vimoga به Structui درس. ساختار درس تعاملی Mister پنج ETAP_V: Motivatantsi Tozhennikov بنابراین، نتیجه نتیجه یک سوال از نیاز به نیاز به نیاز به نیاز به سوال از جهل іdbittya іdbittya іддсумків і цнувнявная Ростувий. Syudvni در Busyti Mi Izveno Тільки سه Ketaping اولین بار: Motivatsiya Invortenna Gozhennye، نتایج نتیجه، نتیجه رفلکس pіdbitty pіdshumk_v u іінявня И Курову. II بخش اصلی Motivatzia سرمایه گذاری شده توسط ایستگاه مترو است.
52846. ell_nіstichnі دال در هنر IV-II. قبل از میلاد مسیح e ell_nistich فرهنگ 49.5 کیلوبایت
متا: Rosiciti Essence Ellіnіzmu؛ Datya ویژگی کوتاه از قدرت Ellіn_stichny؛ Visnochiti اساسا علت Culture Roskvіti Culture і Charm، Ellinіzmu ovounti їkhnі Basic Mochinnenna است. Epoha elіnіzm dioui. Jerela: فرهنگ فیلم ell_nizmu 35kanala؛ Pedrichnik: Shalagіna O. 2009؛ رهبر ساختار Irganizatsiyniy لحظه واقعی منطقه واقعی مرجع کور از Vivchennya مواد جدید Elyinіzmu.
52847. تکنولوژی Novi. نوشته شده توسط sheet_v الکترونیکی 75 کیلوبایت
به کلمات بر روی صفحه نگاه کنید و حدس بزنید چه بخشی از سخنرانی وجود دارد و چه موضوع نگرانی. استفاده، ارتقاء، زوم، پاک کردن، چسباندن، پلاگین، unzip، مشاهده، پیمایش، چاپ، لمس کنید. درست است آنها همه افعال و معامله با کامپیوتر، فن آوری های جدید، و همچنین ابزار جدیدی از ارتباطات هستند، بنابراین امروز ما در مورد فن آوری های جدید و ایمیل به عنوان فرم صحبت می کنیم جدید. نوع نوشتن
52849. اسپودنا مردم بی نظیر. Regulatsia nativanoste 86.5 کیلوبایت
Regulatsiya nativanosti 9 Clast تحویل درس: توسعه: - ActiveSuvati مشکلات اساسی از آن؛ - Dacy درک در مورد Ontogenesis از آن ygeta؛ - LTOMATI VALNNA SHODO فرآیند اسپتننینا ترکیبی از روش کوتاه مدت روش پیشگیری از بارداری؛ Rosselvalnі: - عملیات اشتباه Logish Misena؛ - decolennnya uminnya putsevati ...
52850. emotsії emotsіini می رسد 1.79 مگابایت
متا: Oswet: Rysotati در مورد میدان Emotsiya Yaki درک شده است Lyudin از "yasuvati ارزش emotsіy در zhittі Lyudin viyaviti rіznitsyu mіzh ponyattyami emotsіyna reaktsіya emotsіyny Stana از من emotsіynі vіdnosini؛ rozvivalna: prodovzhiti formuvannya navichok ربات از یک کتاب analіzu porіvnyannya uzagalnennya samootsіnki؛ vihovna: prodovzhiti formuvannya umіnnya sluhati من از Chuti spіvrozmovnika آموزد spіvrobіtnitstvu جمعی Ushinsky Sogodnі On. Urotski Potteribno Ryslanti درک در مورد Emotsії مربع مربع ...
52851. توزیع Emotsіyny Inteltela Skolyarіv در درس اوکراین l_teaturi 52.5 کیلوبایت
Emotsіneniy نظر іntelekt در مرکز Uvagi اجرا می شود در ده Rockіv باقی مانده است. Protea Yak به طور متناقض به ساعت باقی مانده Bulo Vіdkrito Scho در بخش Harmoniino Sobistostei مردم از امثوره های خود را به صلاحیت توسط emotsіniy інтелек، نقش مهمی در Academichna nіzh. Emocinie Center Moskov Service Service System Submery Daymaya است.
52852. eMule توضیحات کامل 231.5 کیلوبایت
من آن را در هدف از نوشتن بیشتر قرار دادم راهنمای کامل با توجه به برنامه Emule، در عین حال، بدون رفتن به جزئیات فنی از یک طرف، و از سوی دیگر، توضیح نه تنها انتصاب دکمه های فردی، بلکه همچنین در مورد اصول کار به عنوان خود و عملکرد شبکه را توضیح می دهد به خصوص. چرا eMule و نه چیز دیگری اینجا نیست کل خط دلایل. مهمترین چیز این است: Emule کاربردی ترین P2Pclin است، علاوه بر این، از اکثریت قریب به اتفاق کاربران استفاده می کند. در اینجا آمار جمع آوری شده توسط مول من برای 18 ...

حالا اجازه دهید آن را با ضرب و تقسیم.

فرض کنید ما باید +3 را در -4 ضرب کنیم. چگونه انجامش بدهیم؟

بیایید چنین موردی را در نظر بگیریم. سه نفر به بدهی صعود کردند، و هر بدهی 4 دلاری. کل بدهی چیست؟ برای پیدا کردن آن، لازم است که تمام سه بدهی را بپوشانید: 4 دلار + 4 دلار + 4 دلار \u003d 12 دلار. ما تصمیم گرفتیم که اضافه کردن سه عدد 4 به عنوان 3 × 4 نشان داده شود. از آنجا که در این مورد ما در مورد بدهی صحبت می کنیم، قبل از 4 علامت "-" وجود دارد. ما می دانیم که کل بدهی برابر با 12 دلار است، بنابراین اکنون کار ما 3x (-4) \u003d - 12 است.

ما نتیجه مشابهی خواهیم داشت اگر، با شرایط کار، هر یک از چهار نفر بدهی 3 دلار داشته باشند. به عبارت دیگر، (+4) x (-3) \u003d - 12. و از آنجا که نظم عوامل مهم نیست، ما دریافت می کنیم (-4) x (+3) \u003d - 12 و (+4) x (-3) \u003d - 12.

بیایید نتایج را خلاصه کنیم. با ضرب یک عدد مثبت و یک منفی، نتیجه همیشه یک عدد منفی است. مقدار عددی پاسخ همانند موارد مثبت خواهد بود. کار (+4) x (+3) \u003d + 12. حضور علامت "-" تنها یک نشانه را تحت تاثیر قرار می دهد، اما بر ارزش عددی تاثیر نمی گذارد.

و چگونه دو عدد منفی را چند برابر کنید؟

متأسفانه، این موضوع بسیار دشوار است که یک مثال مناسب از زندگی داشته باشد. آسان است که بدهی را در مقدار 3 یا 4 دلار تصور کنید، اما کاملا غیرممکن است که تصور شود -4 یا -3 افرادی که به بدهی صعود کرده اند.

شاید ما راه های مختلفی را انجام خواهیم داد. در ضرب، زمانی که نشانه ای از یکی از چند ضلعی، نشانه کار را تغییر می دهد. اگر ما علائم را از هر دو ضرر تغییر دهیم، باید دو بار تغییر کنیم نشانه کاراول، با مثبت در مورد منفی، و سپس برعکس، با منفی بر روی مثبت، یعنی کار یک علامت اولیه داشته باشد.

در نتیجه، کاملا منطقی است، اگر چه کمی عجیب و غریب است (-3) x (-4) \u003d + 12.

موقعیت نشانه هنگامی که ضرب به این صورت تغییر کرد:

  • شماره مثبت x عدد مثبت \u003d تعداد مثبت؛
  • تعداد منفی x عدد مثبت \u003d تعداد منفی؛
  • شماره مثبت x عدد منفی \u003d تعداد منفی؛
  • شماره منفی x عدد منفی \u003d تعداد مثبت.

به عبارت دیگر، ضرب دو عدد با علائم مشابه، ما یک عدد مثبت دریافت می کنیم. ضرب دو عدد با علائم مختلف، ما یک عدد منفی دریافت می کنیم.

همان قانون برای ضرب مخالف معتبر است - برای.

شما به راحتی می توانید با هزینه ها اطمینان حاصل کنید ضریب عملیات معکوس. اگر در هر یک از نمونه هایی که در بالا ذکر شد، شما هر بخش خصوصی را چند برابر می کنید، پس از آن قابل تقسیم شدن، و مطمئن شوید که علامت مشابهی دارد، به عنوان مثال (-3) x (-4) \u003d (+ 12).

از آنجا که زمستان به زودی، زمان آن است که در مورد آنچه که برای بازسازی اسب آهن خود را بازسازی کنید، هرچند که بر روی یخ اسلاید و احساس اعتماد به نفس در جاده های زمستانی فکر کنید. به عنوان مثال، شما می توانید اتوبوس Yokohama را در سایت ببرید: mvo.ru یا برخی دیگر، مهمتر از همه، هر چه، اطلاعات بیشتر و شما می توانید قیمت ها را در سایت پیدا کنید mvo.ru.

تقسیم کلاس 6


درس تم:ضرب اعداد مثبت و منفی. کلاس 6
اهداف درس : برای سازماندهی فعالیت های مشترک در فرآیند که دانش آموزان نسخه های خود را ارائه می دهند، آنها یاد می گیرند که به طور صحیح فرموله شوند، گوش دهند.

وظایف:


  • سازماندهی فعالیت های مشترک با هدف این موضوع: برای به دست آوردن قوانین برای ضرب تعداد مثبت و منفی؛

  • ایجاد شرایط برای توسعه مهارت ها برای مقایسه، تشخیص الگوهای، خلاصه، آموزش تفکر، بیان نظر خود را؛

  • آموزش دانش آموز آموزش روش های مختلف و روش حل مشکلات عملی؛

  • بازتاب فعالیت های مشترک را سازماندهی کنید.

در طول کلاس ها:

I. غوطه وری در یک وضعیت مشکل.

تبریک دانش آموزان

"او با نور ثروتمند، غنی غنی، ثروتمندترین غنی از زمین زندگی می کرد، اما این همه به نظر می رسید که او هنوز به اندازه کافی غنی نیست.
و هنگامی که او به این غنی ثروتمند، فقیرترین فقیر در جهان آمد و گفت:
- اوه خدا! تابش گنجینه های شما چشمک می زند. با این حال، من راهی برای ضرب ثروت خود دارم. و در عین حال و خودش.
ثروتمندان مستقیما از حرص و طمع است:
- شما ایستاده اید؟ ضرب به جای!
- و شما در جرم نخواهید بود؟ - ضعیف از مرد فقیر پرسید.
- بله تو! پس از همه، شما می خواهید ثروت من را چند برابر کنید!
- البته، ضرب، - تایید مرد ضعیف.
- بنابراین ضرب، و مورد با پایان! - غنی را فریاد زد، از دست دادن صبر کرد.
"به شما،" پاسخ داد. - یک دو سه! آماده!
Bogach عجله به سینه های خود را بله، چگونه به فریاد:
- چه اتفاقی افتاد، نامناسب؟! تو مرا خراب کردی طلای من کجاست؟ الماس کجاست؟ مروارید کجاست؟
- آیا شما، در حال حاضر آنها آنها را، "مرد فقیر گفت:" پس از همه، شما از من خواسته بود که من را چند برابر! من ضرب کردم. "

دوم ایجاد یک وضعیت مشکل


  • چه فکر میکنی، چرا این اتفاق افتاد؟

  • چه اقداماتی با اعداد باید بداند چه باید بکنید؟ (ضرب)

  • آیا می دانید که چگونه ضرب اعداد انجام می شود؟ (طبیعی و کسری مثبت، بله)

  • پس کار درس امروز ما چیست، چه چیزی می خواهید بدانید؟ (چگونه تعداد مثبت و منفی را چند برابر کنید)

  • و چه اعداد هنوز هم می توانند چند برابر شوند؟ (منفی)

  • بنابراین، موضوع درس ما: "ضرب اعداد مثبت و منفی".
لطفا به یاد داشته باشید چه روش هایی را که ما استفاده می کنیم، زمانی که قوانین را برای افزودن و اعطای اعداد مثبت و منفی استفاده می کنیم، به دست آوریم و نسخه های خود را ارائه دهیم، همانطور که قوانین ضرب اعداد را دریافت می کنیم.

III کار با نسخه های کودکان.

نسخه ها بر روی هیئت مدیره و در دفترچه یادداشت ها ثابت می شوند.


  1. از دماسنج استفاده کنید و ضرب را با مثال تغییر دما در نظر بگیرید.

  2. ضرب با اضافه کردن جایگزین می شود.
من نسخه من را ارائه می دهم:

3. پوشش دادن به معنی کلمه "دوست" - یک عدد مثبت و کلمه "دشمن" منفی است، شما می توانید یک قاعده جالب از ضرب اعداد دریافت کنید.
IV کار بر روی اثبات نسخه ها در گروه ها.

در حال حاضر در گروه ها کار می کنند، نسخه ای را که در نمونه های خود قرار می دهید را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که نتیجه گیری کنید، I.E. سعی کنید قوانین ضرب ضرب اعداد را تشکیل دهید.

V. ارائه نسخه های بررسی نتایج.
1. وظیفه 1. دمای هوا هر ساعت به 2 درجه کاهش می یابد. در حال حاضر دماسنج صفر را نشان می دهد. چه درجه حرارت او پس از 3 ساعت نشان می دهد.

(- 2) · 3 \u003d - 6

وظیفه 2دمای هوا هر ساعت به 2 درجه کاهش می یابد. در حال حاضر دماسنج صفر را نشان می دهد. چه درجه حرارت او 3 ساعت پیش نشان داد.

(- 2) · (-3) \u003d 6

2. مثال 1(- 2) · 3 \u003d (- 2) + (- 2) + (- 2) \u003d - (2 + 2 + 2) \u003d - 6

مثال 2(- 2) · (-3) علاوه بر جایگزینی نیست , اما اگر (- 2) · 3 \u003d - 6، سپس

(- 2) · (-3) - 6

از زمان 3 و 3 عدد متضاد، نتیجه مخالف خواهد بود

بنابراین (- 2) · (-3) \u003d 6
3. دوست دوست من دوست من است

(+ x) · (+ x) \u003d (+ x)

دوست دشمن من دشمن من است

(+ x) · (-x) \u003d (-x)

دشمن دوست من دشمن من است

(- x) · (+ x) \u003d (- x)

دشمن دشمن من دوست من است

(- x) · (- x) \u003d (+ x)

نتیجه گیری: 1) محصول دو عدد یک علامت مثبت است و محصول دو عدد با علائم مختلف منفی است؛
2) برای پیدا کردن ماژول کار، شما باید ماژول های رحم را چند برابر کنید.

vi مقایسه نتیجه حاصل از نتیجه علمی.

"بنابراین، ما قوانین را برای ضرب تعداد مثبت و منفی دریافت کردیم.

- آموزش را باز کنید، قوانین را بخوانید، آنها را با آنهایی که ما خود را به ارمغان آورده اید مقایسه کنید، چگونه دو عدد منفی را چند برابر کنید، نحوه ضرب دو عدد با علائم مختلف:

1. ایجاد چه نشانه هایی دارای ضریب ها هستند.

2. علامت نتیجه را تنظیم کنید.

3. ماژول کار را پیدا کنید.

- بیایید به داستان پری برویم که در ابتدای درس شنیده اید. آیا می توانید به این سوال پاسخ دهید که چرا ثروت ثروت خود را از دست داده است، زیرا تعداد مرد فقیر ثروت ثروت را افزایش می دهد؟
- و در حال حاضر کار برای همه گروه ها: تعیین علامت کار و محاسبه.
a) (-7) · (-5) · 2 \u003d 70

(-4) · (-10) · 8 \u003d 320

ب) (-2) · (-3) · (-4) \u003d - 24

(-1،2) · (-2) · (-12) \u003d - 28.8

c) (-1) · (-2) · (-5) · (-15) · 2 \u003d 300
- چه نتیجه ای را می توان در مورد نشانه کار انجام داد، جایی که تعداد (عدد) تعداد ضیارهای منفی است؟

خروجی: 1. اگر تعداد ضیارهای منفی عجیب و غریب باشد، محصول یک عدد منفی است.
2. اگر تعداد ضربات منفی چیزی باشد، محصول یک عدد مثبت است.
vii.reflexia

- و اکنون سعی کنید درک کنید که همه درس های امروز را ارائه دادند. این که آیا امروز برای شما جالب بود. بیایید به کارشناسان گوش کنیم:

1. چگونه گروه معروف شد؟

2. آیا نسخه های خود را در گروه قرار داده اید؟

3. آیا همه اعضای گروه در بازتاب ها و حل مشکلات شرکت کردند؟

4. کدام یک از اعضای گروه فعال تر بود؟

5. چه کسی در کار گروه شرکت نکرد؟

6. کدام علامت ها را می توان در گروه ارزیابی کرد؟

تکالیف: قوانین P.35

№ 1143 №1148.


کارت برای کار مستقل

انتخاب 1

1. محاسبه:

a) (-5) ∙ (-1)

د) -0.6 ∙ (-2)

g) -2،5: (-0.05)

h) -81: (-0.9)

2. انجام اقدامات:

8 ∙ (-3 + 12) : 36 + 2

5 ∙ 3,7 - 4 ∙ 3,7

ضرب و تقسیم اعداد مثبت و منفی.

گزینه 2.

1. محاسبه:

د) -11 ∙ (-2)

د) 0.8 ∙ (-4)

g) -3،6: (-0،6)

2. انجام اقدامات:

9 ∙ (-7 + 12) : 15 + 4

3. بیشتر محاسبه کنید راه عقلایی:




- 2 ∙ 3,5 - 7 ∙ 3,5

ضرب و تقسیم اعداد مثبت و منفی.

گزینه 3

1. محاسبه:

a) (-9) ∙ (-1)

د) -0.8 ∙ (-4)

g) -2.8: 0.07

h) -36: (-0.9)

2. انجام اقدامات:

6 ∙ (-5 + 21) : 32 + 3

3. روش منطقی ترین را محاسبه کنید

7,8 ∙ 2 - 7,8 ∙ 8

ضرب و تقسیم اعداد مثبت و منفی.

گزینه 4

1. محاسبه:

د) 0.6 ∙ (-4)

g) -3.2: (-0.08)

2. انجام اقدامات:

8 ∙ (-7 + 23) : 64 + 3

3. روش منطقی ترین را محاسبه کنید

5,9 ∙ 3 - 5,9 ∙ 7

درس ریاضی در کلاس 6.

بخش اعداد با علائم مختلف.

هدف: آموزش دانش آموزان برای به اشتراک گذاشتن اعداد با علائم مختلف.

آموزشی: آموزش کودکان برای به اشتراک گذاشتن تعداد با علائم مختلف؛

در حال توسعه: توسعه دادن منافع شناختی، با استفاده از مواد تاریخی؛

بالا بردن: ضبط صحیح تقسیم اعداد را با علائم مختلف یاد بگیرید.

در طول کلاس ها:

1) بررسی تکالیف.

2) تحقق دانش

3) مطالعه مواد جدید.

4) اصلاح مواد منتقل شده.

5) ضبط تکالیف.

6) خلاصه درس.

من. . تکالیف خود را بررسی کنید

معلم: آیا شما در مورد تکالیف خود سوالی دارید؟

اگر سوالی وجود نداشته باشد، یک یا دو نفر به هیئت مدیره می روند، سه نفر دیگر یک کارت دریافت می کنند.

کارت

دوم . تحقق دانش

مقدار بیان را پیدا کنید.

  1. – 0,4 * (- 2,5)

حل معادله:
1) X * 47 \u003d 141

III . مطالعه یک ماده جدید

بگذارید معادله زیر را بگذار

ریشه نامیده می شود؟

چگونه ریشه این معادله را پیدا کنید؟

آیا می توانیم تعداد علائم مختلف را تقسیم کنیم؟

برای ضرب 25، چه اتفاقی افتاد - 125 (-5).

بیایید بررسی کنیم

5 * 25 \u003d -125، I.E. -125: 25 \u003d -5

از اینجا، لطفا نتیجه گیری کنید که چگونه تعداد علائم مختلف را تقسیم کنید؟

قانون دانش آموزان را تشکیل می دهند.

من یک معادله دیگر را تصمیم می گیرم

آیا می توانیم اعداد منفی را به اشتراک بگذاریم؟

آنچه شما نیاز به ضرب -14 دارید، چه اتفاقی افتاد -42 (3)

کسانی که. -42: (-14) \u003d 3

اجازه دهید ما حکومت را به اعداد یک علامت تقسیم کنیم.

قانون دانش آموزان را تشکیل می دهند.

به آنچه که در کتاب درسی ارائه می شود نگاه کنید. (ص 36)

IV . اتصال مواد منتقل شده است.

شناخته شده است که آیتم های طبیعی با توجه به اقلام مورد استفاده قرار گرفته اند. نیاز انسان وvämer ارزش آن درباره ارتباطات،
که R. نتایج اندازه گیریهمیشه توسط عدد صحیح بیان نشده است
اعداد با تکه تکه شدن مجموعه ای از اعداد طبیعی.
صفر و اعداد کسری معرفی شد. روند تاریخی که
توسعه کمک های ژاپنی به پایان نرسیده است. با این حال، n.
همیشه انگیزه به بدترین مفهوم تعداد بود سخت عملینیازهای مردم. این اتفاق افتاد
که وظایف ریاضیات خود خواستار گسترش این مفهوم بود
شماره.

این مورد با اتصال منفی بود
شماره.

بیایید با شما به یاد داشته باشید زمانی که ما نیاز به اعداد منفی داشتیم؟ (هنگام کم کردن از بزرگتر بزرگتر.)

برای تولید محاسبات ریاضیات آن زمان استفاده می شود
شمارش هیئت مدیره که H جزیره نشان داده شده استاز طريق
حساب های حسابداری از آنجا که نشانه های + و WTO هنوز رتبهدهی نشده است
این، چپستیک های قرمز بود و لحیم کاری مثبت
اعداد، منفی و همان پوشش های سیاه و سفید. اعداد منفی به مدت طولانی با کلمات به معنای "بدهی"، "کمبود" شناخته شده است.

در اسلاید، شما در حال حاضر دیدن تابلوهای شمارش باستانی ریال، یونانیان و چینی ها هستید.

حتی قرن VV II. Winera مثبت تفسیر شده به عنوان اموال، محلی - به عنوان
، بدهی. Odra چین، تنها قوانین علاوه بر این شناخته شده بود
ایو پیوست مثبتشماره های Izothricative؛ آئین نامه
ضرب از آمد اعمال نشد.

در اسلاید 8.

در هند باستان، ریاضیات Bhaskar (XII قرن) قوانین را بیان کرد
ضرب انتخاب زیرتصویر: "کار D اموال VUKH یادو بدهی دارایی هستند محصول ملک برای بدهی از دست دادن است. همان قانون اتفاق می افتد و
هنگامی که تقسیم می شود. "

برای مدت طولانی تعداد منفی باعث عدم تایید شد. آنها را برای مدت زمان طولانی از ریاضیات Evropia تایید نکردند، زیرا
که تفسیر "اموال-دونگ" موجب ناراحتی و
شک. در حقیقت، شما می توانید "برابر" یا "کسر"
اموال Idolgi، اما معنی واقعی ممکن است ضرب یا " تصمیم گیری »املاکبرای بدهی؟

به همین دلیل کار راه اندازی شده جای خود را به دست آورد ematika منفی استشماره.

و تنها در قرن هفدهم در اروپا، اعداد منفی به طور جدی به ریاضیات وارد می شوند.

بیایید به منو برگردیم (اسلاید 2). و ژیمناستیک را برای چشم انجام دهید. هر آیتم به صورت هر شکل ساخته شده است، در حال حاضر تنها از طریق چشم ها به نوبه خود، هر یک از آنها را در جهت عقربه های ساعت، سپس به عقب بر گردیم.

هر یک از شما یک جدول دارید، آن را پر کنید

ب

0 , 48

ب

0 , 48

در سال 1881، نمونه ای را که در نزدیکی باخشهلی (CE VERO-WEST هندوستان هند) دفن شد، دست نوشته ای از نویسنده ناشناخته بود که -
همانطور که اعتقاد داشت، به قرن ها KV I -V III اشاره دارد. مرطوب P. amyatnik، نوشته شده استدر پوسته توس از خانه در دیوانه به نام "دستنوشته Bakhvashaly، "شامل t کار Akaya: (اسلاید 11)

"از چهار اهدا کننده، دوم نیمی بود
بیش از اول، سوم سوم بیش از دوم است، چهارمین چهارم بیش از سوم، ABSE با هم 132 داده شد. چقدر اول بود؟ "

راه حل: (اسلاید 12)

من اهداء می کنم - x

II قربانی - 2x

III قربانی 3 * 2x 132

IV Donor- 4 * 3 * 2X

X + 2X + 3 * 2X + 4 * 3 * 2X \u003d 132

X + 2X + 6X + 24X \u003d 132

در همان نسخه خطی، یک راه حل با روش نادرست پیشنهاد شد، زمانی که فرض می شود که اولین اهدا شده - 1، دوم 2، سوم 6 و چهارم -24.

با هم به 33 رسید، که 4 برابر کمتر از 132 است. بعد، اولین قربانی -4.

IV ضبط تکالیف

ص. 36، شماره 1172 (A-E)، شماره 1173 (A - B)، شماره 1175.

در این مقاله، ما به تقسیم اعداد مثبت به منفی و بالعکس نگاه خواهیم کرد. دیم تجزیه و تحلیل دقیق قوانین تقسیم اعداد با علائم مختلف، و همچنین نمونه ها را ارائه می دهند.

قاعده تقسیم اعداد با علائم مختلف

قاعده عدد صحیح با نشانه های مختلف به دست آمده در مقاله در تقسیم اعداد اعداد، همچنین برای اعداد منطقی و معتبر معتبر است. ما فرمول کلی تر این قانون را ارائه می دهیم.

قاعده تقسیم اعداد با علائم مختلف

هنگام تقسیم یک عدد مثبت بر منفی و برعکس، شما باید ماژول تقسیم را به ماژول تقسیم بندی تقسیم کنید و نتیجه را با علامت منفی بنویسید.

در فرم حروف الفبا به نظر می رسد این است:

a ÷ - b \u003d - a ÷ b

÷ b \u003d - a ÷ b.

نتیجه تقسیم اعداد با علائم مختلف همیشه یک عدد منفی است. قانون در واقع، در واقع، تقسیم اعداد را با نشانه های مختلف به تقسیم اعداد مثبت کاهش می دهد، زیرا ماژول های تقسیم و تقسیم کننده مثبت هستند.

یکی دیگر از فرمول های ریاضی معادل آن این قانون این فرم را دارد:

÷ b \u003d a · b - 1

برای تقسیم اعداد A و B، داشتن علائم مختلف، شما باید تعداد را به تعداد ضرب کنید عدد معکوس ب، این، ب - 1 است. این اصطلاح بر روی تعدادی از اعداد منطقی و معتبر قابل استفاده است، به شما این امکان را می دهد که از تقسیم به ضرب استفاده کنید.

در حال حاضر چگونگی اعمال نظریه ای که در بالا شرح داده شده است، اعمال کنید.

چگونه اعداد را با علائم مختلف تقسیم کنیم؟ مثال ها

در زیر ما چند نمونه مشخصه را در نظر می گیریم.

مثال 1. نحوه تقسیم اعداد با علائم مختلف؟

ما تقسیم می کنیم - 35 تا 7.

اول، ماژول های تقسیم و تقسیم را بنویسید:

35 = 35 , 7 = 7 .

در حال حاضر ما ماژول ها را تقسیم می کنیم:

35 7 = 35 7 = 5 .

من قبل از نتیجه علامت منفی اضافه می کنم و پاسخ را دریافت می کنم:

حالا ما از فرمول بندی دیگر قانون استفاده می کنیم و شماره را محاسبه می کنیم، معکوس 7.

اکنون ضرب را خرج می کند:

35 · 1 7 \u003d - - 35 · 1 7 \u003d - 35 7 \u003d - 5.

مثال 2. نحوه تقسیم اعداد با علائم مختلف؟

اگر ما تعداد کسری را با علائم منطقی تقسیم کنیم، تقسیم و تقسیم کننده باید به عنوان کسری های عادی نمایان شود.

مثال 3. نحوه به اشتراک گذاشتن اعداد با علائم مختلف؟

لاغری شماره های درهم - 3 3 22 قطعه قطعه قطعه 0 , (23) .

ماژول های تقسیم و تقسیم کننده به ترتیب 3 32 و 0، (23) هستند. انتقال 3 32 به یک کسری معمولی، ما دریافت می کنیم:

3 3 22 \u003d 3 · 22 + 3 22 \u003d 69 22.

تقسیم کننده نیز در قالب یک کسر عادی ارائه خواهد شد:

0 , (23) = 0 , 23 + 0 , 0023 + 0 , 000023 = 0 , 23 1 - 0 , 01 = 0 , 23 0 , 99 = 23 99 .

در حال حاضر Delim. فراکسیون های معمولی، کاهش را انجام دهید و نتیجه را بدست آورید:

69 22 ÷ 23 99 \u003d - 69 22 · 99 23 \u003d - 3 2 · 9 1 \u003d - 27 2 \u003d - 13 1 2.

در نتیجه، مورد زمانی که Delimi و Divider وجود دارد، در نظر بگیرید اعداد گنگ و ثبت شده در قالب ریشه ها، لگاریتم ها، درجه ها و غیره

در چنین شرایطی، خصوصی در فرم نوشته شده است بیان عددیکه در صورت امکان ساده شده است. در صورت لزوم، ارزش تقریبی آن را با دقت لازم محاسبه می کند.

مثال 4. نحوه تقسیم اعداد با علائم مختلف؟

ما اعداد 5 7 و 2 3 را تقسیم می کنیم.

با توجه به قوانین تقسیم اعداد با علائم مختلف، ما برابری را نصب خواهیم کرد:

5 7 ÷ - 2 3 \u003d - 5 7 ÷ - 2 3 \u003d - 5 7 ÷ 2 3 \u003d - 5 7 · 2 3.

خلاص شدن از خلاص شدن از غیر منطقی بودن در نامزدی و دریافت پاسخ نهایی:

5 7 · 2 3 \u003d - 5 · 4 3 14.

اگر اشتباه در متن را متوجه شوید، لطفا آن را انتخاب کنید و Ctrl + Enter را فشار دهید