تعمیرات طرح مبلمان

مجموعه انتزاعی درس درس با یک حکم بسیار تخلیه ارائه می دهد. درس برنامه ریزی در زبان روسی (درجه 9) در موضوع: جملات ترکیبی با افزودنی ها

نوع درس: درس مطالعه مواد جدید

اهداف درس:

    آموزش:

1) آشنایی با نوع جدیدی از پیشنهادات خروج - با مسائل ظاهری؛

2) مشاهده اتحادیه ها و کلمات متفقین در پیشنهادات این نوع پیشنهادات داده؛

3) تشکیل سخنرانی صحیح و صالح

    در حال توسعه:

1) توسعه سخنرانی شفاهی دانشجویان، مهارت بیانیه مونولوگ در مورد موضوع زبانی؛

2) توسعه مهارت های خود کار با متن زبانی هنگام مطالعه مواد جدید، مهارت ها استدلال می شود که نقطه نظر خود را ثابت کند؛

3) توسعه مهارت های کار گروهی، توانایی پذیرش دیدگاه شخص دیگری، ارزیابی عینی از پاسخ های همکلاسی ها را ارزیابی می کند.

    آموزشی:

1) بهبود علاقه آگاهانه به زبان مادری خود را به عنوان وسیله ای برای به دست آوردن دانش؛

2) عشق به ادبیات روسی، احترام به کار نویسندگان عالی؛

3) آموزش روابط دوستانه بین دانش آموزان، تشویق تمایل به فعالیت های مشترک و کمک متقابل.

وظایف درس:

1) بررسی بلوک نظری بر روی موضوع "پیشنهادات ترکیبی با برداشت های دست و پا"؛

2) قادر به اعمال دانش به دست آمده در عمل:

    پیشنهادات پیشنهادی عاطفی مناسب را پیدا کنید

    تعیین محل نمونه ظاهری در رابطه با جمله اصلی؛ ابزار با پیشنهاد اصلی؛

    به درستی علامت گذاری علائم نقطه گذاری را در NGN با ظاهری بسیار مرتب کنید

    طرح های پیشنهادی با این آشکار را تهیه کنید؛

تعریف ظاهری و دیدگاه را با همان وسیله ارتباطات مشاهده کنید.

تجهیزات لازم:کامپیوتر / لپ تاپ، پروژکتور، صفحه نمایش / تعاملی هیئت مدیره، آموزش، نوت بوک

طرح درس.

I. لحظه سازمانی. انگیزه

دوم . تکرار مواد مورد مطالعه.

    کار بر روی کارت

    زبان شناختی

    بررسی پیشانی

III . مطالعه یک ماده جدید

1. کار با متن زبانی و تدوین طرح مرجع (کار گروهی)

2. ارائه طرح مرجع

IV . اتصال مواد منتقل شده است.

    بررسی SPP با فشار SUSSUVETIVE (کار گروهی)

    دیجیتال دیجیتال (کار بر روی تمایز تعیین ظاهری و به لطف ابزارهای ارتباطی مشابه).

    کار با متن (تجزیه و تحلیل جامع).

    کار بر روی مترادف نحوی. (جایگزینی پیشنهادات با SPP سخنرانی مستقیم سخنرانی با فشار دادن املا).

    پیشنهادات ویرایش (توسعه دانش آموزان گفتار نوشته شده)

V. . جمع کردن درس برآورد کردن.

اب . مشق شب.

در طول کلاس ها

    زمان سازماندهی انگیزه

    تکرار مواد مورد مطالعه.

(سه در مکان های مکان، بقیه در کارگاه زبانی و در نظرسنجی پیشانی دخیل هستند).

1. وظایف فردی (کارت ها):

نامه های گمشده و نشانه های نقطه گذاری را وارد کنید، تجزیه و تحلیل نحوی از جمله را ایجاد کنید.

در بیوگرافی دشواری اندرسن، زمانی که او شروع به نوشتن پیشلار خود کرد، دشوار است. 4 (Sobat.، غیر اجتماعی، مجتمع، اتحادیه، NGN با گوزن گوزن، شامل 2 پیشنهاد است:

1. اصلی، اصلی اصلی، غیر شخصی، رایج، کامل، کامل؛

2. فشار دادن، پیچ خورده، رایج، کامل.)

معلم. امروز ما همچنان به بررسی یک پیشنهاد پیچیده ادامه می دهیم. اما قبل از ادامه مطالعه یک ماده جدید، ما یک تمرین زبانی را انجام خواهیم داد و مواد نظری مورد مطالعه را به یاد می آوریم.

2. وظایف تمرین زبانی ( اسلاید 2، 3):

1) A4. اینجا قضاوت نادرست

1. در کلمه، همه همخوانها ناشنوا هستند

2. در کلمه من می ترسم تعداد حروف و صداها هماهنگ نیست.

3. در کلمه Sorrel، نرمی هماهنگ [l 'توسط حرف b نشان داده شده است.

4. در کلمه، صدای همخوان سخت [T] غیرقابل تلفظ است.

(برای به درستی اجرای کار، نوشتن نحوه بیان کلمات انتخاب شده، یعنی، ما رونویسی کلمات را ایجاد خواهیم کرد.

1. ادامه دهید -[sposap] - در انتهای مطلق کلمه، خیره کننده وجود دارد. [C]، [n] - هماهنگ ناشنوایان. اولین گزینه برای ما مناسب نیست.

2. میترسم -[بایی , سبیل , ] - 5 حرف، 5 برای تلفن های موبایل. بنابراین تعداد حروف و صداها همزمان هستند، بنابراین پاسخ 2 است)

اسلاید 3

2) B7در پیشنهاد زیر، تمام کاما ها از متن خواندنی شماره گذاری می شوند. اعداد را بنویسید که نشان دهنده Commas بین قطعات است پیچیدهارائه می دهد.

Creek، (1) ناامیدی کامل و آرد، (2) سکوت Wiscovers، (3) به دامنه های سنگی های سنگی ها و اکو هالی به سوی ساوانا بازگشته است، (4) با اطلاع دادن به ساکنان آن، (5) صاحب سایت های محلی آزاد شد - لئوپارد.

(Commas 1 و 2 یک تعریف جداگانه را تخصیص می دهد، 3 جدا از همگن را جدا می کند، 4 برجسته گردش مالی اقتباس شده است. بخش اصلی و مطبوعات Comma 5 را به اشتراک می گذارد)

3. بررسی پیشانی (اسلاید 4)

1. کدام گروه ها NGN به معنای آنها هستند؟

(از بین بردن NGN با شناسایی ظاهری (چه؟ چه کسی؟) SUSSUCTIVE (سوالات از موارد غیر مستقیم) و شرایط (پاسخ به سوالات شرایط). ساده ترین نوع پیشنهاد فشار دادن این است که تعیین کنید در مورد این موضوع که می توانید به آن برسید).

2. پیشنهاد اصلی و فشار دادن چگونه است؟

(پیشنهاد اصلی و ظاهری همراه با معنی، انسولین و از طریق کمک اتحادیه های زیردستان یا کلمات متفقین همراه است).

3. چگونه اتحادیه و اتحادیه را تشخیص دهیم؟

(اتحادیه بخشی از سخنرانی است، بنابراین عضو این حکم نیست، می توان آن را حذف کرد، برای جایگزینی با یکی دیگر از اتحادیه های زیرمجموعه؛ در نقش کلمه اتحادیه، همیشه بخش مستقل سخنرانی را انجام می دهد (ضمایر یا نوجوانی)، بنابراین عضو این حکم است، نمی توان بدون تعصب برای پیشنهاد حذف کرد، شما می توانید با یک کلمه قابل توجه دیگر جایگزین کنید، گاهی اوقات یک استرس منطقی بر روی کلمه متحد می شود)

4. چه تابع کلمات نشان دهنده انجام می شود؟ چه بخش هایی از سخنرانی می توانند بیان کنند؟

(کلمات نمایه سازی در جمله اصلی هستند و معمولا مسئول سوالات مشابه هستند، آنها همان مقدار نحو را به عنوان پیشنهاد ظاهری دارند.

تابع اصلی کلمات نشان دهنده این است که پیشگام ریاست جمهوری باشد، بنابراین در اغلب موارد، کلمه نشانگر می تواند نشان دهد که کدام یک از پیشنهادات ظاهری وجود دارد. در نقش کلمات نشانگر، تلفظ و قضایی است)

5. به ما در مورد ویژگی های NGN با تعیین ظاهری بگویید.

(تصویب شده در چنین پیشنهادها به سوالات تعریف پاسخ می دهد و تنها با کمک کلمات متفقین پیوسته است. پیشنهاد فشار دادن همیشه به نام اسم یا کلمه ای که در معنای آن به نام یک اسم یا کلمه صحبت می کند، مرتبط است. وضعیت پیشنهاد عرضه عرضه همیشه پس از قطعی است کلمه در جمله اصلی نیز ممکن است کلمات قابل توجه باشد. همچنین جملات شناسایی لوکوموتیو وجود دارد. کلمه تماس در این مورد، ضمایر (همه، هر یک) خواهد بود).

    مطالعه یک ماده جدید

    1. تعیین اهداف و اهداف درس (اسلاید 5).در آخرین درس ها، ما با تعاریف ظاهری ملاقات کردیم. امروز ما باید NGN را با شدت ظاهری کشف کنیم. بیایید سعی کنیم اهداف و اهداف کلاس های ما را فرموله کنیم:

- ما با نوع جدیدی از پیشنهادات فشرده آشنا خواهیم شد - با ظاهری بسیار ظاهری

- ما نظارت بر استفاده از زیرمجموعه "اتصال" را در این پیشنهادات انجام خواهیم داد

- ما همچنان به کار آماده سازی طرح های SSP ادامه خواهیم داد

ما همچنان به کار بر روی تشکیل سخنرانی صحیح، صالح شفاهی ادامه خواهیم داد.

2. کار با متن زبانی (اسلاید 6). پس از بررسی پاراگراف 23، طرح پشتیبانی "SPP را با تغییرات ظاهری". هنگام تهیه پیش نویس یک طرح، به سوالات زیر متکی باشید. (اسلاید 6):

ارائه طرح مرجع (اسلاید 7)

IV . اصلاح اولیه

    ارائه پیشنهادات پایه های گرامری را برجسته کنید. تعیین کنید که یک سوال مسئول یک حکم شدید است و با کمک آنچه که به یکی از آنها می پیوندد. (اسلاید 8، 9)

نمونه:
[آرسنیفا (چه؟)]، (تا آنجا که من سفر بیست سال پیش به یاد می آورم). ، (چقدر).

4. شناخته شده است () فیل ها در تعجب از ما.

5. چه گرگ ها هر کسی می داند ().

6. چقدر او از آن خواسته بود که بگوید ().

7. من می ترسم پیش بینی کنم () چه واکنش او و نگرانی او خواهد بود

8. او پرسید () دوستی ما قوی است.

V. . اتصال مواد مورد مطالعه.

1. توزیع دیجیتال توزیع (اسلاید 10-11).

هدف: برای کار کردن مهارت تشخیص تعریف ظاهری و قابل لحن با همان وسیله ارتباطات.

وظیفه: گوش دادن به پیشنهادات، تعیین نوع فشار دادن و توزیع تعداد پیشنهادات در 2 ستون: SNPs با تعیین کننده های ظاهری، LOCOMOTIVE تعیین شده و SPP با استفاده از دستپافت. (در یک پیشنهاد کلاس ضعیف بهتر است برای نمایش اسلایدها 10 تا 11)

    در صخره، که از پشت پشت سر گذاشت، در آسمان روشن، Cherl یک نیمکت تنها است. (I. Bunin)

    به نظر می رسید که شهر از زمستان خسته شده بود. (D. Granin)

    نه چندان دور از خانه ای که نویسنده زندگی می کرد، یک صنوبر بزرگ را افزایش داد.

    اغلب، چنین مکالمات جالبی در ماشین رخ می دهد، که حتی در دایره دوستان نیز نمی شنوید.

    برای شکار قدیمی من می دانم چه زیبا ترین روزهای پاییز می تواند باشد. (M. svtain)

    در شبهای پاییز طوفانی، زمانی که غول پیکر پوپولی سوگند خورد و از باد به خاطر حوضچه های باد، ترس از قلعه قدیمی بیرون رفت. (V. KoroLenko)

    خواندن، لطفا، زمانی که قطار از سامرا وارد می شود.

    محقق حدس زد که کجا جنایتکار می تواند پنهان شود.

    من قبلا می دانم که امروز می خوانم

    کسی که گرسنه و عمیق تر می شود، او را تهدید نخواهد کرد. (ضرب المثل).

خروجی:

در NGN با تعریف ظاهری، افزودنی مسئول این سوال است؟، عملکرد تعیین را انجام می دهد؛ در NGN با extassers ظاهری، آشکار مسئول یک سوال سقوط است و متعلق به کلمات با معنای سخنرانی، افکار، احساسات است.

کلید

ستون من: شماره 1، 3، 4، 6، 10.

II Stake: شماره 2، 5، 7، 8، 9.

2. متن را ضبط کنید (اسلاید 12). نامه های از دست رفته و علائم نقطه گذاری را وارد کنید.

وظایف متن:

الف) به یاد داشته باشید چه نوع مترادف ها مترادف نامیده می شود.

(در زمینه، تفاوت های معنایی کلمات نزدیک به معنای کلمات اغلب پاک می شوند، و سپس کلمات متعلق به سیستم واژگانی زبان به یک سری مترادف می تواند مترادف استفاده شود. به عنوان مثال، در عباراتسخنرانی (Ropot) امواج، سر و صدا (زنگ زدگی، خشن، زمزمه) شاخ و برگ کلمات انتخاب شده قابل تعویض هستند، اما آنها را مترادف مترادف در معنای دقیق این اصطلاح نامیده می شود. در چنین مواردی، آنها درباره مترادف های مترادف صحبت می کنند. بنابراین، واژه هایی که در شرایط یک زمینه به معنی نزدیک تر می شوند، مترادف ها نامیده می شوند (موقعیت، گاه به گاه، کپی رایت) مترادف).

ب) مترادف مترادف های مورد استفاده در متن را بنویسید.

(A.M. Pokeshine - استاد - استاد)

ج) معنای واژگان کلمه "whisk" را توضیح دهید (گزاره 3) (Slide 13).

د) تکمیل کامل نحو جدا سازی 2 پیشنهادات (اسلاید 14).

تصمیم گرفت که او ایستاد ب در Pyatigorsk.

(روایت، غیرقابل انکار، مجتمع، اتحاد، NGN با extasnient ظاهری، دلبستگی به نکته اصلی با کمک اتحادیه تأیید می شود "که" شامل دو ساده است:

    اصلی، تک، غیر شخصی، غیر سودآور، کامل؛

    قرار دادن، دو، گسترده، کامل).

3. نشانه های نقطه گذاری را ایجاد کنید، سپس داده های اظهارات در SPP را با افراط ظاهری تبدیل کنید. (اسلاید 15).

هدف از این وظیفه، به یاد آوردن هماهنگی نشانه های نشانه گذاری در پیشنهادات با سخنرانی مستقیم، جایگزینی مهارت های پیشنهادی با سخنرانی مستقیم پیشنهادات با سخنرانی غیرمستقیم (SPP با Spelling)

(ارسطو نوشت که وضوح مزیت اصلی سخنرانی است)

(چخوف اصرار داشت که زبان باید ساده و انتخاب شود)

(A.P. Chekhov استدلال کرد که ثروت زبان و هنر اوراتینیان در کنار آن قرار گرفته است).

4. توسعه سخنرانی دانش آموزان . (اسلاید 16)

صحبت کردن در مورد نقش "چفت و بست" در NGN، غیر ممکن است به یاد آوردن اشتباهاتی که ما در آن مواجه هستیم، و در سخنرانی شفاهی. بنابراین، کار بعدی ما این است که پیشنهادات را ویرایش کنیم.

وظیفه: خطاهای صحیح در طرح های ساختمانی.

(ترک سخنرانی مستقیم و غیر مستقیم.ScalyOzub رضایت بخش است متوجه شده است که او در میان رفقا خوشحال است )

(در دفتر OneGin Tatiana می بیند پرتره های بافته Bayron، که بر روی میز کتاب قرار داده شده با مداد Litters Eugene.)

اب . انعکاس در درس (اسلاید 17).

ادبیات آموزشی و اضافی مورد استفاده در آماده سازی برای درس:

    زبان روسی. درجه 9: مطالعات. برای آموزش عمومی موسسات / L.A. Tostentova، TA Ladyzhenskaya، A.D. Duckina، o.m. Alexandrova؛ علمی اد. n.m. شان - 6 - M: روشنگری، 2009.

    Bogdanova G.A. درس های روسی در کلاس 9: CN. برای معلم - متر: روشنگری، 1999،

    Bogdanova G.A. زبان روسی: کتاب کار برای کلاس 9. در 3 ساعت. - متر: انتشارات خانه "Gearhouse"، 2008.

    Drabkin S.V.، Subbotin D.I. گواهینامه نهایی دولتی فارغ التحصیلان فارغ التحصیلان در یک فرم جدید. زبان روسی. 2012. آمادگی موفقیت آمیز. کمک به وظایف الگوریتم ها تست ها آموزش - مسکو: مرکز عقل، 2012.

    هنجارهای زبان ادبی روسیه: Pratte. مواد برای درس / O.V. Zagorovskaya، O.V. Grigorenko، G.A. Zavarzina et al؛ اد. o.v. فقر. - M: روشنگری، 2006.

مشاهده محتویات ارائه
"SNP با افراطی ظاهری"


تنظیمات 1. بینولوژی

"لبخند بزن" لبخند ارزش ندارد، اما مقدار زیادی می دهد. او کسانی را که آن را دریافت می کنند، غنی می کند، نه شام \u200b\u200bدر همان زمان کسانی که آن را می دهد. این یک لحظه طول می کشد، و در حافظه گاهی اوقات برای همیشه باقی می ماند. او شادی را در خانه ایجاد می کند، فضای حسن نیت را در روابط تجاری تولید می کند و به عنوان یک رمز عبور برای دوستان عمل می کند. به لبخند بزنید و با این لبخند، اجازه دهید درس را شروع کنیم.



دانشگاه من - www.moi-mummi.ru

1. پیشنهاد که در آن تنها یک مبنای گرامری 2. ارتباطات در مجموعه های پیچیده 3. انواع پیشنهادات پیچیده 4. حدس بزنید سوالات، اتحادیه ها و کلمات اتحادیه افزودنی 5. برای چند مزرعه شما نمی توانید عصبانی شوید؟ 6. چرخ طلایی در آسمان آبی؟ 7. چند حرف در الفبای روسی؟ 8. نام سه حرف آخر الفبا را بنویسید. 9. چه روزی امروز است؟ (جمعه، 19 دسامبر. /


پاسخ های درست

  • 1. ساده.
  • 2. اتحادیه و غیر اتحادیه.
  • 3.PP و SSP.
  • 5. برای دو.
  • 6. خورشید)
  • 7. 33
  • 8.e، یو، من

3. در نوت بوک بنویسید:

کلاس کار

و قبل از اینکه یک موضوع بنویسید، ما یک نظارت جزئی را انجام خواهیم داد.


4. نظارت و نتیجه گیری 1) بچه ها دیدند ... 2) آنها فکر کردند ... 3) به نظر می رسید آنها ... 4) آنها خوشحال هستند ... 5) خوب ... گفتگو:


دانشگاه من - www.moi-mummi.ru

دانشگاه من - www.moi-mummi.ru

درس تم:

پیشنهادات ترکیبی با بسیار بویایی


یک نظرسنجی در مورد موضوعات تحت پوشش.

1. کدام گروه ها NGN به معنای آنها هستند؟

2. پیشنهاد اصلی و فشار دادن چگونه است؟

3. چگونه اتحادیه و اتحادیه را تشخیص دهیم؟

4. چه تابع کلمات نشان دهنده انجام می شود؟ چه بخش هایی از سخنرانی بیان می شوند؟


مطالعه مطالب نظری کتاب درسی NGN با روش واژگان ظاهری Dzhigso

  • عکاسی ظاهری چیست؟
  • چه بخش هایی از سخنرانی به عنوان یک کلمه تماس عمل می کنند؟
  • چه سؤالی به تخلیه ظاهری پاسخ می دهد؟
  • تخلیه اعمال شده به جمله اصلی چیست؟


حفاظت از پروژه

آیا در زبان قزاقستان بسیار خالی است؟

کدام نقش کلمه فهرست را در جمله اصلی بازی می کند؟

ما درباره نمونه ای ظاهری یاد گرفتیم؟




ما یک طرح پشتیبانی از NGN را با عاطفی ظاهری ایجاد خواهیم کرد

[ ] , ( ).

مورد غیر مستقیم

K. SL.

(UKSL)

SSL OOVA: چه، به عنوان اگر ...

اتحادیه ها : چطوری، چطور، کجا ...

ذره دروغ


نمونه : [Arsenyeva زد (چه؟)]، (تا آنجا که من سفر بیست سال پیش به یاد می آورم). ، (چقدر).

SSL - ناصر

- . - . - . - . - . -

کرسی های Podl

- . - . - . - . - . -

1. این افراد می دانستند ()، همانطور که لرمونتوف دادگاه را دوست نداشت.

2. خوب بود که نگاه کنید ()، چه نوع تردیدی، مستقل بود.

3. من مطمئن هستم () که او با این کار مقابله خواهد کرد.


متن را با قرار دادن حروف از دست رفته و نشانه های نقطه گذاری، بنویسید.

1. به زودی پس از ایجاد یک بنای یادبود Pushkin A.M. Podkeshin Ave.The به یکی دیگر از کار اصلی به بنای یادبود به Lermontov. 2. تنهایی .. اما این بود که او در Pyatigorsk ایستاده است. 3. این در مقابل L. Sliver قرار دارد .. آگاهی از وظیفه قفقاز مجسمه سازی با طبیعت محیط قفقاز. 4. استاد به دنبال اطمینان از چشم انداز بود. نه تنها دسامبر بود .. بلکه ویژگی ظاهر مجسمه را نیز تکمیل کرد.


زبان شناسی

  • که در ولی ژاکت -من؛ متر بالا مجسمه ساز عتیقه وهاتل

تجزیه و تحلیل نحوی

چیزی .. اما این بود که او ایستاده است

در Pyatigorsk.


علامت گذاری علائم نقطه گذاری را از بین ببرید، سپس داده ها را به SPP تبدیل کنید

  • Aristotle وضوح را از مزایای اصلی سخنرانی نوشت.
  • چخوف اصرار داشت که زبان باید ساده و انتخاب شود.
  • در همه زمان ها، ثروت زبان و هنر اوراق بهادار نزدیک به A.P. چخوف

تعیین کنید که هنجار زبان ادبی نقض شده است. اشتباه را تصحیح کنید

  • Rockozub رضایت بخش است که "من در رفقای من خوشحال هستم".
  • در دفتر OneGin Tatiana، پرتره های Bairon را پیدا می کند، کتاب ها بر روی میز گذاشته شده و در آن مداد مداد یوجین وجود دارد.

دانشگاه من - www.moi-mummi.ru

دانشگاه من - www.moi-mummi.ru

بیایید خلاصه کنیم

  • نامزد ادعای به .................................................. ... در بخش اصلی NGN.
  • نامزد ادعای پاسخ به

سوالات ...

  • به بخش اصلی نامزد ادعای پیوستن با ...

کلمات با سخنرانی، افکار، اقدامات

مورد غیر مستقیم

اتحادیه های وابسته و کلمات متفقین


برآورد UK-SM

خانه تکانی: صفحه UPR



کاندیدایی به لطف بخش اصلی اتحادیه ها (که به عنوان اگر، به عنوان اگر، به عنوان، چه، و یا، و یا، چه، و یا، و یا، و یا، و یا دیگر) و کلمات متفقین (چه کسی، چه کسی، چگونگی، چرا، کجا، کجا ، از کجا، و دکتر.):
من می خواهم به پین \u200b\u200bمعادل (V. \u200b\u200bMayakovsky) - وسیله ارتباطی - اتحادیه به طوری که به Bayonet.
من نمی دانم اگر می خواهم با آنها بروم - یک وسیله ارتباطی - یک اتحادیه، که، مانند نوشتن اتحاد ها، همچنین، در ابتدای بخش نیست.
آنها گفتند که او معتاد به جمع آوری لوله های سیگار کشیدن است. (A. N. Tolstoy) - ابزار ارتباطی - اتحاد کامپوزیت به عنوان اگر.
من پرسیدم آیا او با من بود، یا به من اجازه رفتن به تنهایی - وسیله ارتباطی - دو اتحادیه لی - یا.
یکی از خدایان می توانستند بگویند شخصیت مانیلوف (N. V. Gogol) - وسیله ارتباطی - کلمه ی اتحادیه، که بخشی از آن است.
غم انگیز است که ببیند که مرد جوان بهترین امید و آرزوهای خود را از دست می دهد ... (M. Yu. Lermontov) - یک وسیله ارتباطی - یک اتحادیه زمانی است.
کاندیداها به یک کلمه در بخش اصلی اعمال می شوند - فعل، یک علامت کوتاه، قاعده، اسم حفاری با سخنرانی، افکار، احساسات، ادراک:
من خوشحال شدم / ابراز نگرانی کردم / خوشحال شدم که او آمد.
خوب، او آمد
در بخش اصلی ممکن است یک کلمه شاخص در سفره های مختلف وجود داشته باشد: خوشحالم که او آمد. در این پیشنهاد، کلمه ممکن است حذف شود، بنابراین ظاهری اشاره به صفت خوشحال است.
با این حال، در برخی از NGN ها با بسیار حساس، کلمه نشانگر در بخش اصلی جزء اجباری ساختار پیشنهادی است؛ به عنوان مثال: این همه با این واقعیت آغاز شد که پدر بازگشت. چنین ضمیمه ها متعلق به کلمه قابل توجه است، که تنها می تواند کلمه ای باشد. این ویژگی چنین پیشنهادهایی را با زندانیان تعیین می کند، استفاده از اتحادیه، و نه شمشیر اتحادیه به آنها اجازه می دهد تا به SUSSUCTIVE نسبت داده شوند.
یک ضمیمه نمونه معمولا کلمه ای است که در قسمت اصلی آن متعلق به آن است، اما گاهی اوقات، عمدتا در سخنرانی مکالمه، می توان آن را در مقابل قسمت اصلی قرار داد:
آنچه او نمی آید، من بلافاصله روشن شدم.
نمونه ای که دارای موقعیتی است که مربوط به افزودن یا موضوع است؛ در مجموعه 2، این مربوط به اضافی و موضوع ظاهری است.

حتی در موضوع جملات پیچیده با اعتیاد ظاهری:

  1. § 12. پیشنهاد کامل با عاطفی کاربردی
  2. 7. جملات کامل با extassers ظاهری
  3. 336. پیشنهادات با بخش سرکوب شدید
  4. پیشنهادات کامل با چندین آشکار
  5. 6. پیشنهادات کامل با تعیین کننده های ظاهری

در پیشنهادات غیرواقعی، Podcodnaya توضیح می دهد که کلمه حمایت از بخش اصلی، یعنی سخنرانی، ذهنی، ذهنی، آموزنده، اختیاری، ارزیابی، ارزیابی، ارزیابی، آموزش عاطفی (صحبت کردن، نوشتن، شادی).

به عنوان یک قاعده، این یک فعل یا کلمات بخش دیگری از سخنرانی است که به صورت توضیحی مربوط به فعل است: اسم، مقدس، پیروزی، قاعده (تعجب، تعجب، شگفت آور، اعتقاد، ایمان، اعتقاد)

وسایل ارتباطی:اتحادها (که، به عنوان اگر، به عنوان اگر، مهم نیست، اگر، اگر، اگر)؛ کلمات اتحادیه (که، چرا، چرا، چرا، چقدر).

بیشترین مصرف اتحادیه است. این به قدردانی به کلمه نشان می دهد که اشکال مختلف احتراق را نشان می دهد.

برای معناشناسی و معنی ارتباطات در پیشنهاد های یلیوات به 3 گروه تقسیم می شود:

· حوزه ای از گفتن (که، به عنوان اگر، به عنوان اگر، به نظر می رسد، مطمئنا). گزارش های مربوط به آنچه که سخنران، کلمات حمایت کننده معنایی دارند که معنای معنایی سخنران را ایجاد می کند. معمولا این یک واژگان با اثرات عاطفی یا فکری است: الهام بخش. KazBich تصور کرد پسندیدن آزماات با رضایت پدر یک اسب را به سرقت برده است.

اتحادیه همانطور که با هماهنگی نقطه نظر موضوع و سخنران نشان داده شده است. دیده شد، ماننددر دوره، مردم فرار کردند. رده وضعیت ممکن است یک کلمه حمایت کننده باشد.

· دامنه اراده (به طوری که نه تنها، فقط، درست مثل آن). کلمات با معنای درخواست، سفارش، شورا، میل، آرزوها. مامان از شما می پرسد به باغ را قطع نکرد.

· دامنه موضوع (که، چه - پست و تفسیر). قرار دادن به کلمات داشتن معنای انعکاس، دانش. او برای همه چیز نگاه کرد، نمی خندید دروغ بیش از آن

با کمک اتحادیه دروغ سوالات غیرمستقیم صادر می شود او پرسید، من نمی روم دروغ من در سینما هستم

کلمات اتحادیه: چه کسی، چه، چه مقدار، زمانی، چرا، چرا، چرا. روش ثبت نام بستگی به موضوع خود دارد. او درخواست کرد، چه زمانی بر می گردم.

18. یک پیشنهاد پیچیده با مکان ظاهری مرتبط است.
طبقه بندی پیشنهادات در گرامر علمی و مدرسه.

علامت اصلی در دسترس بودن کلمات همبستگی در پیشنهادات اصلی و فشار دادن است. بخش ظاهری، غیرقابل انعطاف لغوی کلمه را در بخش اصلی پر می کند.

این کلمات همبستگی (همبستگی) پایه ساختاری موقعیت مکانی و همبستگی را تشکیل می دهند.

کلمه اصلاحی در بخش اصلی به دلیل ترکیب واژگان آن، عملکرد سرویس نیز در رابطه با بخش ظاهری انجام می شود (محتوای ظاهری را با اصلی متصل می کند).

ضمایم از آن، آن، پس از آن، عبارات لوکوموتیو وجود دارد، از آنجا، و دیگران - مقادیر و ارزش های دیگر: جایی که، جایی که، در آن، کجا، کجا، کجا، چه کسی، که، به همین ترتیب، بنابراین، به همین ترتیب چنین باد که ترسناک است.

همبستگی ها به گروه ها تقسیم می شوند:

با موضوع ( چه کسی است) و ارزش فضایی ( وجود دارد، کجا، کجا)

ارزش کیفی و کمی ( این چیزی است که خیلی زیاد است)

ترکیبات پایدار ( به طوری که، به طوری که به طوری که چنین)، ارزش تعریف داشته باشید.

ضمیمه های تبلیغاتی تبلیغاتی به تقسیم می شوند:

- شناخته شده است

ارتباط بر اساس همبستگی با ارزش فضایی انجام می شود ( کجا، کجا، کجا)، ارزش تعیین شده ( چه نوع یک، پس چه چیزی)

آنچه که ما بیش از درخت گرفتیم، تبدیل به یک سنگ بود.

-سازه های قاب

بر روی طرح های پایدار ساخته شده اند: به طوری که، به طوری که، خیلی زیاد

ماسک با کیفیت بالا و کمی.

این خیلی سرد بود تا درختان ترک خوردند.

-سازه های تحویل داده شده

کلمه تماس در بخش اصلی نقش خدمات را انجام می دهد، اتصال آن را با یکی از اصلی ها متصل می کند. لازم است از نمونه ای که یک کلمه شاخص در صورت فعل وجود دارد، تمایز قائل شود.

شب های تابستانی خوب هستند، زیرا نور آن اتفاق می افتد.

کتاب درسی مدرسه پیشنهادات مربوط به تخریب را تمایز نمی دهد، اما این واقعیت را نشان می دهد: "قرار دادن می تواند برای توضیح کلمات در جمله اصلی یا فقط CH باشد.

تعیین کننده

اساسی

موقعیت:

·دلایل

· امتیازات

· شرایط

· تصاویر و درجه

· مقایسه

· زمان

· عهد

پیوست های پیوست

در یک کتاب درسی مدرسه، در برخی موارد، تخصیص آشکار بر مبنای معنایی است که باعث ایجاد توجه به ویژگی های ساختاری (وابسته به شرق) می شود. از سوی دیگر، موارد مناسب صورت می گیرد. نوع مستقیم بر اساس ساختار، بدون معناشناسی (مقایسه شده و Def. روابط). قطعی بر اساس ساختار. پیش از: تعریف مستقل: چه کسی می خواهد پیدا کند (دقیقا چه کسی چه؟

در میان اقدامات ظاهری، درجه، مقایسه توجه به معناشناسی: جایی که یک جنگل وجود داشت، در حال حاضر شهرستان ایستاده است.podcan کلمه PROFA-T (وجود دارد).

ما خیلی عجله کردیم تا کسی تعقیب شود (مقایسه آشکار است، ساختار غیر مرتبط است، مکان های مرتبط با آن - به عنوان اگر)

این خیلی سرد بود که درختان ترک خوردند (SEX-SOYUZ، SO -WHAT)

فشار دادن کلمه یا کلمه کلمه در Chage. پیوستن به کمک کلمات متفقین و اتحادیه ها.

ارتباطات برای تلفن های موبایل - Podeepat به یک کلمه قابل توجه برای سخنرانی خاص یا معناشناسی اشاره دارد. برنده شدن - به ضمایر اشاره دارد.

جملات کامل با اعتیاد ظاهری

هدف از درس:

تحکیم توانایی تعیین ساختار NGN؛ قرار دادن علائم نقطه گذاری؛ مهارت های املای سریع

در طول کلاس ها

I. تحقق دانش چک کردن تکالیف

دانش آموزان دفاتر را طبق این طرح ها کامپایل شده اند

تکرار مواد مورد مطالعه

خرد کردن پیچیده SSP را با توضیح ظاهری بنویسید. ارتودنسی از دست رفته را وارد کنید، کاما را بگذارید.

1. در پرتوهای روسیست در اشعه های نشت سبز .. این یک رودخانه است .. که من میلا هستم (F. Fatyanov.) 2. یک پیرمرد .. و کشیش بدون شک متقاعد شدکه او یک چیز مهم بسیار مفید را ایجاد می کند. (L. Tolstoy.)

3. VMIG در سخنرانی شناسایی شد که شاهزاده خانم ها به گوشه ای راه اندازی شد (A. Pushkin.)

چه پیشنهادی صادر شد؟ چرا؟

خروجی: قرار دادن جذب کنندگان مسئول موارد هستند و کلمات بخش اصلی SSP را توضیح می دهند. اهمیت واژگان این کلمات به گونه ای است که آنها نیاز به توضیح اضافی دارند:فکر کردم چه؟ انتظار - چی؟ من می بینم - و غیره

شما می گویید که دوباره بهار گرم می شود.

بدون رستگاری، چنین پیشنهادی ناقص خواهد بود، ناتمام در معنای و اصطلاحات گرامری:

من فکر می کنم ... من با یکدیگر موافقم ... در ظاهر شما می توانید فرض کنید ...

قابل تحمل به بخش اصلی در قدرت پیوست:

1.Syuzu: چه، به عنوان اگر، چه.

2. کلمات اتحادیه: چه، چگونگی، چقدر، چرا، زمانی که، کجا، چرا، چرا.

بسیاری از SSPs با تصورات دستگیر شده در ترکیب آنها هستند

کلمات فهرست بندی که اغلب در حال حاضر بیان شده اند

محل املاک این است که. در بعضی موارد، چنین ضمامی نقش ویژه ای در پیشنهاد را انجام می دهد و نمی توان حذف کرد:

نکته در اینجا در برخی از کلمات نیست، بلکه در این واقعیت است که آنها با هم به عنوان یک عصبانیت زیا به ما سخن گفتند، سخنرانی انتقامات روسیه. (S. Marshak)

من I.Becking دانش توسعه مهارت ها و مهارت هااظهار نظر نامه

تعیین کنید که در آن به عزم ظاهری پیوسته و کجا

صادر کننده در کدام جملاتچی آیا اتحادیه، و در چه کلمه ی اتحادیه؟ به یاد داشته باشید که در عزم ظاهریچی می تواند با یک کلمه جایگزین شودکدام یک ترتیب علائم نقطه گذاری را ترتیب دهید

1. روستای که می تواند دور دیده شود. اخبار این که این روستا دوباره من را دوباره ساخت. 2. اطلاعاتی که بودند

دریافت شده پس از بازجویی از اسیر بسیار مهم بود. اطلاعات چیست؟

Pugachev چندین قلعه را به دست آورد، درست بود. 3. اخبار که مهمانان امروز برگزار می شود، میزبان را غافلگیر می کنند. اخبار که سالخوردگان را به ارمغان آوردند. 4. فکر کرد که فردا من برای همیشه به خوبی خواهم بود مکان های بومی من من را تحت فشار قرار داد. ایده که سرگئی بحث برانگیز را بیان کرد. 5. اعلام کرد که فردا یک روز شنبه او را به دست خواهد آورد. اعلامیه ای که در پاکسازی گزارش شده است، پیش از آن نوشته شده است.

یاد آوردن! استفاده از همان پیشنهاد اتحادیه

و ذرات دروغ می گویند غیر قابل قبول، به دلیل ذراتدروغ نقش اتحادیه را انجام می دهد. نمیشه گفت:ما برای مدت طولانی متوجه شدیم که قطار امروز وارد خواهد شد.

ویرایش

اشتباهات سبک را در جملات زیر درست کنید.

  1. او پرسید که چه مدت هنرمند در تصویر کار کرده است

و چه چیزی می خواهید در مورد آنها بگویید.

2. توری پرسید من می خوابم اگر می خواهم به داستان او گوش کنم.

ب) تعیین اینکه کدام یک از این پیشنهادات بیش از حد است، و جایی که فاقد آن است.

1. نیکولای گفت که او باید بگوید که مسابقات دوستان خود را آشتی دهد. 2. فرمانده توضیح داد که جنگجویان باید انجام دهند. 3. من می دانستم که برادر من فردا می آید 4. من نمی توانم تصمیم بگیرم که مادرم بگویم آنچه من تصور می کردم. 5. او فهمید که چه چیزی برای آنچه عرشه بود. 6. سخنران گفت که همه شناخته شده است. 7. خواندن فصل های اول "یوجین Onegin" ما در حال حاضر یاد می گیریم که چرا یکگین به عنوان "خودخواهانه به Unvit" تبدیل می شود.

دیکته گرافیک

1. او نمی گوید امروز امروز خواهد آمد، و ما مطمئن نبودیم که آیا او به طور کلی بازگردانده شد. 2. Lyubok گفت که او فکر کرد، نه

بهتر است به او اعتراف کنید، و اجازه دهید به دوربین بروید. (A. Fadeev.) 3. بسیاری از نشانه های قدیمی در برف وجود داشت، تنها ناشناخته بود که آیا ببر برای شکار خود را ترک کرد یا ما آن را چرخاندیم. (V. Arsenyev.) 4. گارد مرزی این بود که یاد بگیرد که چگونه بسیاری از نقض کنندگان مرز را گذراندند و عمیقا در عقب آنها توانستند بروند. 5. به من بگویید آنچه را که خواندید، و من SKA هستم، که شما هستید. (A. Chekhov.) 6. کمی خندیدن در اینجا، و آن را همیشه یک مرد نیست، بلکه، در چه خنده. (M. Gorky) 7. پرستار پرستار نانوایی شروع به پرسیدند که آیا یک جستجو وجود دارد و آیا هر مقاله ای انجام می شود. (V. Veresov.)

III نتایج درس

تفاوت بین تعیین کننده های ظاهری شدید و ظاهری چیست؟

با کمک آن چشمگیر به جمله اصلی توضیح داده شده است؟

مشق شب

پیشنهاد را به خالی پایان دهید.

من مدتها می دانستم کجا ...

من مدتها می دانستم کجا ...

من مدت هاست که به کجا می روم ...

من مدت هاست که می دانستم ...

من مدتها می دانستم وقتی که ...

من مدت ها می دانستم چقدر ...

من می دانستم که ...